top of page

Odpovědi na nejčastější dotazy

Jak často budu moct hotelový pokoj využívat a jsou pro to nějaké podmínky?

Pokoj budete moct využít až na 30 nocí v roce. Věříme, že to pro většinu majitelů bude více než dostačující a umožní dopřát dostatek relaxu i zážitků pro rodinu, přátele, obchodní partnery nebo třeba pro zaměstnance jako firemní benefit. Mimo sezónu budete mít možnost využít i více pokojů najednou, třeba všech 30 pokojů na jednu noc.

Za užívání zaplatíte přímé náklady spojené s běžným úklidem, výměnou ložního prádla, ručníků, toaletních potřeb a příspěvkem na chod recepce. Tato částka v dnešních cenách představuje při vašem pobytu na dvě noci přímé náklady ve výši zhruba 500 korun za noc bez daně pro dvě osoby.

Budu moct využít i více pokojů, i když vlastním jen jeden pokoj?

Ano. Nabízejí se 2 možnosti:

  • Kdykoli můžete využít druhý a další pokoje se slevou 17 %.

  • Od prosince do půli března (v neděli až čtvrtek s výjimkou zimních prázdnin) můžete využít i další pokoje za stejných podmínek jako u vašeho pokoje. Tedy za přímé náklady na úklid a podobně (cca 500 Kč/noc/pokoj bez daně). Na jednu noc můžete v rámci svého „majitelského pobytu“ využít třeba celý hotel. Nebo na dvě noci polovinu hotelu. Z pozice majitele jednoho pokoje tak můžete vašich 30 nocí využít pro vaše porady, teambuildingy nebo třeba oslavy narozenin. A to za zlomek ceny oproti komerčním cenám.       

Bude můj pokoj vydělávat, když ho budu využívat?

Ne. A je to tak spravedlivé. Pokud se třeba rozhodnete svůj pokoj využít v čase, kdy je tržní cena pokoje nejvyšší (lukrativní termíny v čase otevřených sklepů, hodů nebo dalších kulturních akcí), zaplatíte pouze náklady a nebudete mít nárok na podíl na výnosech z komerčního pronájmu.

Jak se vypočítá můj podíl na celkových příjmech v daný den?

Hotel má ubytovací kapacitu 32 jednotek. Můj podíl na celkových příjmech je tedy 1/32. Pokud se však například pět vlastníků rozhodne v daný den využít svůj pokoj, můj podíl se zvyšuje na 1/27, protože ke komerčnímu ubytování bude k dispozici 27 jednotek.

Jak se bude počítat příjem?

Každý den sečteme výnos z pokojů a vydělíme ho počtem pokojů, které dali majitelé k dispozici. Od příjmů za hotelové služby odečítáme:

  • Náklady na užívání pokoje

  • Daň z přidané hodnoty 12 %

  • Provizi pro třetí strany 13 % (především Booking, cestovní kanceláře, zprostředkování)

Jak často budu dostávat peníze?

Vyúčtování bude čtvrtletně, vždy do 25. dne po skončení daného kvartálu. Každé čtvrtletí přijde vyúčtování jednotlivých položek a následně odejde platba na váš účet.

Je součástí hotelového pokoje i vybavení?

Ano. Hotelový pokoj bude vybaven nábytkem, TV, svítidly, lůžkovinami a vším co host od hotelového pokoje očekává. To vše se stává vaším majetkem.

Jak zajistíte transparentnost vyúčtování?

Každý majitel bude mít přístup do rezervačního systému, aby kdykoliv mohl rezervovat termín pro vlastní využití a nahlížet do vyúčtování.

Jakou očekáváte vytíženost hotelu?

Do tří let od otevření počítáme s celoroční vytížeností zhruba 66 procent. Naší ambicí je zrušit sezónnost vinařské turistiky na Moravě a být těmi, kdo dají důvod zavítat na Moravu i v méně atraktivní termíny.

Hostům nabídneme širokou škálu zážitků přímo v komplexu. Ve sklepních prostorách ochutnají na dvě desítky vzorků vín a k tomu si dopřejí něco dobrého na zub. Nebo zavítají do wellness se třemi saunami. Firemní a korporátní klientela najde v komplexu vše pro svůj teambuilding a moderní, vybavenou konferenční místnost pro porady. Komplex je koncipovaný tak, aby poskytl široké pole zážitků a podnětů. Tím se výrazně liší od konkurence nejen v Modrých horách, ale na celé Moravě.

Jaká bude cena hotelového pokoje pro hosty? 

Cena se odvíjí od poptávky na trhu. Pevně věříme, že bude na standardní úrovni cen čtyřhvězdičkových vinařských hotelů s wellness. Mezi ně patří třeba mikulovští Volarik a Ryzlink, Vinice Hnanice či vinařství Thaya.

Jaká bude energetická náročnost hotelu?

Pokoje budou vybavené měřením a regulací vytápění a chlazení, což umožňí výrazně snížit provozní náklady v souladu s obsazeností pokoje a přítomnosti hostů. Součástí vinařského komplexu bude fotovoltaika a tepelné čerpadlo, což sníží energetickou náročnost pokojů i celého komplexu.

Je hotelový pokoj předmětem odpočtu DPH?

Ano. Hotelové pokoje budou kolaudovány jako nebytové prostory, u kterých si plátci mohou odepsat daň z přidané hodnoty.

Stáhněte si kompletní prezentaci

bottom of page