top of page

Vinařství Lacina

Vinařství je dvojnásobným finalistou Vinařství roku z let 2020 a 2021 a jeho rukopis poznáte podle učebnicově odrůdových vín. Na svazích kolem Velkých Pavlovic pěstují odrůdy typické pro Modré Hory, včetně tam šlechtěného Aurelia, k jehož zalistování přidal ruku i zakladatel vinařství Pavel Lacina starší.

Lacinovi obhospodařují také hektar meruňkových sadů a plody Velkopavlovické meruňky dokázali přetvořit v oblíbené Marhulové. Poctivé ovocné víno třikrát vyhrálo Chuť jižní Moravy a stalo se šampionem ovocných vín v Tel Avivu.

V zahraničí slaví úspěch i jejich vína. Třeba Frankovka 2020 získala titul nejlepší rosé na nejprestižnější výstavě vín v Jižní Americe – chilské Catad‘Or v Chile.

Za svůj dobročinný projekt Vinaři jdou na dřeň, který rozšiřuje registr dárců kostní dřeně, obdrželi majitelé cenu Počin roku v soutěži Vinařství roku.

Hlavou vinařství je Pavel Lacina mladší, krkem manželka Kateřina a srdcem syn Pavlík. Rodině patří jeden z nejstarších sklepů na jižní Moravě. Bezmála 500 let starý habánský sklep nechali Lacinovi s úctou a citem opravit a spustili interaktivní zážitkovou prohlídku, kterou návštěvníci už dvakrát ocenili v soutěži TOP vinařský cíl. 

Stáhněte si prospekt s kompletní prezentací

bottom of page